Florovit nawóz do róż Zobacz większe

Florovit do róż

Florovit do róż jest to nawóz o wysokiej zawartości składników mineralnych.

Dostępne opakowania: 1kg; 3kg

Więcej szczegółów

17 Przedmioty

12,00 zł brutto

Więcej informacji

Florovit do róż jest to nawóz o wysokiej zawartości składników mineralnych w formach dostosowanych do wymagań róż. Stosowanie Florovitu sprzyja intensywnemu wzrostowi krzewów, pobudza wybijanie pędów bocznych, zapewnia intensywne wybarwienie liści i kwiatów.

Sposób stosowania: 
Róże: stosować od wiosny do połowy sierpnia w odstępach 3-4 tygodniowych w dawkach wg tabeli. W miarę możliwości nawóz należy zmieszać z wierzchnią warstwą gleby - tak, aby nie uszkodzić korzeni. Regularne podlewanie zwiększa efektywność nawożenia.

Rodzaj nasadzeń Rośliny młode Rośliny stare
Rosnące pojedynczo 15-25 g/roślinę 30-50 g/roślinę
Rosnące w grupach 10-20 g/roślinę 20-40 g/roślinę
Nasadzenia zwarte (rabaty) 50-80 g/m2 70-120 g/m2

Kilogramowe opakowanie Florovitu jest przewidziane średnio na 36 róż. Nawóz doskonale nadaje się do zasilania innych roślin kwiatowych: dalii, peonii, mieczyków, ostróżek, lilii, tulipanów, narcyzów, aksamitek, szałwi itp. Stosowanie nawozu zapewnia prawidłowy wzrost roślin oraz ich obfite kwitnienie. 

Inne rośliny kwitnące: jeśli rośliny te są uprawiane pojedynczo, to wokół korony, gdy rusza wegetacja, rozsiewa się jednorazowo 10-20 g nawozu. Jeśli są w uprawie zwartej, to w przeliczeniu na 1m2 powierzchni rozsiewa się jednorazowo 25-50 g nawozu. W miarę możliwości nawóz należy zmieszać z glebą i obficie podlać rośliny. Jedna łyżka stołowa zawiera średnio 15 g nawozu. Termin stosowania: kwiecień-wrzesień

 

Opinie

Na razie nie dodano żadnej recenzji.

Napisz opinię

Florovit do róż

Florovit do róż

Florovit do róż jest to nawóz o wysokiej zawartości składników mineralnych.

Dostępne opakowania: 1kg; 3kg

30 innych produktów w tej samej kategorii:

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również: